Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Artykuły

Obowiązek rejestracji działalności rolniczej

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina o obowiązku rejestracji w Państwowej Inspekcji Sanitarnej działalności rolniczej polegającej m.in. na produkcji oraz wprowadzaniu żywności do obrotu na placu targowym. Wnioski należy składać do właściwych państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych dla miejsca działalności rolniczej. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie urzędujący przy ul. Makuszyńskiego 9 obsługuje dwa powiaty- Miasto Kraków i Powiat Krakowski obejmujący 17 gmin.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie meteorologiczne - prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. Ważność: od 2014-07-21 15:00 do 2014-07-22 00:00.

Czytaj więcej...

Weź paragon

Drugi Urząd Skarbowy Kraków informuje, że nasila w okresie wakacji kontrole prawidłowości wywiązywania się podatników z obowiązku ewidencjonowania obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej  oraz wydawania paragonów fiskalnych. Celem tych działań jest ograniczenie szarej strefy, w tym również nieuczciwej konkurencji. 

Czytaj więcej...

Konsultacje zmian statutów sołectw i osiedli

Burmistrz Gminy Krzeszowice zaprasza mieszkańców gminy do konsultacji projektów uchwał dotyczących zmian statutów jednostek pomocniczych Gminy Krzeszowice: sołectw gminy oraz osiedli miasta Krzeszowice. Wszelkie uwagi i propozycje zmian można zgłaszać w terminie do 28 lipca br.

Czytaj więcej...

Węgrzy w Krzeszowicach

Z okazji piątej rocznicy podpisania umowy o współpracy pomiędzy gminą Krzeszowice a XIX dzielnicą Budapesztu Kispest gościliśmy delegację partnerskiego samorządu. Głównym punktem programu było otwarcie  polsko – węgierskiej wystawy malarstwa WIERSZOBRAZY,  które odbyło się 12 lipca w Galerii w pałacu Vauxhall.  Do zbiorowej wystawy grupy plastycznej ZDRÓJ dołączyła grupa z Kiszpestu – Kispesti Forrásház Művészetterápiás Csoport (grupa terapii artystycznej), działająca w ramach Kispesti Családsegítő Szolgálat és Gyermekjóléti Módszertani Központ (centrum pomocy społecznej).

Czytaj więcej...

Wydarzenia

III Krzeszowickie Miodobranie

13 - 14 września w godz. od 8.00 do 18.00 na płycie Rynku  w Krzeszowicach. Program

Polski Pejzaż

wystawa malarstwa Aleksandra Żywieckiego. Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach Galeria w Pałacu Vauxhall zaprasza 5 września o godz. 19.00. Więcej

III Turniej Rycerski o Topór Andrzeja Tęczyńskiego

6 -7 września pod zamkiem Tenczyn w Rudnie. Program

Rocznica wybuchu II wojny światowej

godz. 8.00 –  msza święta w kościele parafialnym w Krzeszowicach w intencji poległych w czasie II wojny światowej; po mszy św. przejście pod Grób Nieznanego Żołnierza; godz. 8.45 – okolicznościowe przemówienia, złożenie kwiatów

Kalendarz imprez

September 2014
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Free business joomla templates